Więcej niż magazynowanie

Ważną częścią logistyki kontraktowej są operacje prowadzone na powierzchni magazynowej, jednak istotę usługi stanowi kompleksowe zarządzanie całym łańcuchem dostaw: od przyjęcia towaru, przez jego przechowywanie, aż po dostarczenie przesyłki do rąk odbiorcy końcowego.
Logistyka kontraktowa obejmuje zatem planowanie i uruchamianie łańcucha dostaw, magazynowanie, przewóz i dystrybucję, realizację zamówień. Wszystkie działania są realizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i z dbałością o każdy szczegół.

LOGISTYKA KONTRAKTOWA – ROZWIĄZANIE DLA PAŃSTWA FIRMY?

Z naszej usługi korzystają najbardziej wymagający Klienci z Wrocławia i Dolnego Śląska. Wybierając Leader Logistics, dołączyli do rosnącego grona firm, które zdecydowały się na powierzenie kompleksowego zarządzania towarami doświadczonym operatorom. Logistyka kontraktowa jest dużo bardziej opłacalna – pomaga Klientom zredukować koszty, zoptymalizować działania, poprawić płynność i zwiększyć konkurencyjność.

JAK TO DZIAŁA?

Logistyka kontraktowa to swego rodzaju outsourcing działań związanych z zarzadzaniem towarami. Klient przenosi odpowiedzialność za obsługę łańcuchów dostaw na zewnętrzną firmę. Dzięki temu uzyskuje dostęp do specjalnie dostosowanych obiektów i profesjonalnego sprzętu oraz korzysta z nowoczesnych systemów transportowych. Tym samym nie ponosi kosztów utrzymywania powierzchni magazynowej ani zatrudnienia dodatkowych pracowników.

KOMPLEKSOWE ZARZĄDZANIE

W Państwa imieniu przeprowadzamy działania związane z dostarczeniem towaru z miejsca źródłowego do magazynu (np. fabryki i innego punktu docelowego): nadzorujemy zamówienia, przeprowadzamy odprawę celną, a kiedy zachodzi taka potrzeba – zarządzamy transportem.

Realizujemy wszelkie operacje związane z dostarczeniem towaru z magazynu do finalnego odbiorcy. Kompletujemy zamówienia i przygotowujemy je do transportu – drogowego, morskiego lub lotniczego. Następnie monitorujemy ich przewóz do miejsca przeznaczenia. Na Państwa życzenie przygotowujemy komplet wszystkich dokumentów (potwierdzenia dostawy, raporty, poświadczenia) oraz dokonujemy uproszczonej odprawy celnej w miejscu uznanym i wyznaczonym do przedstawienia towarów, które znajduje się przy naszym magazynie.

Katalizator rozwoju

Podstawą oferowanej przez nas usługi logistyki kontraktowej jest dogłębne zrozumienie specyfiki Państwa firmy oraz zasad jej działania. Dzięki temu, tworzymy i wdrażamy spójny plan zarządzania towarem. Szybko i elastycznie reagujemy na pojawiające się wyzwania. Zawsze staramy się znaleźć najbardziej skuteczne rozwiązania, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Stajemy się katalizatorem rozwoju Państwa firmy.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami!